Cevap Yaz
11 Şubat 2020, 17:31
murat
Yönetici

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 137. Sayfa Cevapları 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 137 “Kan Grubumu Öğreniyorum-Empati Kuruyorum” Etkinlik Cevapları

8. Etkinlik: Kan Grubumu Öğreniyorum

Kan grubunuzu bilmeniz niçin önemlidir? Belirtiniz. Kan grubunuzu biliyor musunuz? Bunu nasıl öğrendiniz? Bilmiyorsanız bunu öğrenmek için ilgili kuruma giderek kan grubunuzu öğreniniz. Orada hangi işlemlerin yapıldığını yazınız.

Cevap: Kan grubunu bilmek insanların kaza yaptıklarında ya da bir hastalıktan dolayı kan gereksinimi olduğunda, evlenen insanlar arasında kan uyuşmazlığının olup olmadığını öğrenmek için gereklidir.Kan grubunu bilmek insanların hayatları için çok önem taşımaktadır.
Ben kan grubumu biliyorum.Babamla devlet hastanesine gittik ve kan numunesi verdik.30 dakika sonra bana kan grubumu yazan bir kart verdiler.9. Etkinlik: Empati Kuruyorum

TÜİK 2010 verilerine göre ülkemizde toplam üç bin yetmiş dört kişiye organ nakli yapılmıştır. “Organ nakli” yapılmış bu kişilerin, organ naklinin toplumsal dayanışmaya etkisi ile ilgili fikirlerinin neler olabileceğini kendinizi onların yerine koyarak düşününüz. Karikatürden de yararlanarak bu konudaki duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir paragraf yazınız.

Cevap: Organ nakli başka bir insana hayat vermek demektir.Organ nakli bekleyen binlerce hasta var.Ülkemizde organ nakli çok az.Aslında insanları bilinçlendirmek ve organ naklini anlatmak gerekir.Başka bir insana verilecek organ o insanda yaşamaya devam etmek demektir.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 99. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.