Cevap Yaz
11 Şubat 2020, 17:51
murat
Yönetici

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 51. Sayfa Cevapları6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 51 “Atatürk’ün Milli Tarihimize Verdiği Önemi Açıklıyorum” Etkinlik Cevapları

7. Etkinlik: Atatürk’ün Millî Tarihimize Verdiği Önemi Açıklıyorum

a. Atatürk’ün aşağıdaki sözlerini okuyunuz. Atatürk’ün bu sözleriyle neler anlatmak istediğini altlarındaki noktalı yerlere yazınız.

Cevap: Türk milletinin çok eski kökleri olduğuna, Osmanlı, Selçuklu ve ondan daha eski devletlerin olduğu vurgusunu yapmıştır.Türk devletleri eskiden çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış dünyaya hükmetmiş devletleri olan bir millettir.b. Siz de Atatürk’ün millî tarihimize verdiği önemi anlatan diğer sözlerini araştırınız. Bulduğunuz sözleri aşağıya yazınız.

Cevap:
-Bu memleket tarihte Türk’tü,halde Türk’tür ve sonsuza kadar Türk olarak yaşayacaktır.
-Tarihi yazmak, tarihi yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana bağlı kalmazsa değişmeyen gerçek. İnsanlığı şaşırtacak bir nitelik alır.
-Eğer bir millet büyükse,kendisini tanımakla daha büyük olur.
-Türk Milleti tarihinle öğün,çünkü senin ecdadın,medeniyetler kuran,devletler,imparatorluklar yaratan bir mevcudiyettir.
-Eğer bir millet büyükse,kendisini tanımakla daha büyük olur.
-Türk Milleti !,sen Anadolu denilen yurda sonradan gelme değil,ilk yerleşip medeniyet kuranların çocuklarısın. Fakat geleceğine güvene bilmek için,bu gün çalışman lazımdır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 80. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: 6 sınıf sosyal bilgiler sayfa 51 cevapları
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.