Cevap Yaz
11 Şubat 2020, 16:23
necla
Yönetici

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 81. Sayfa Cevapları6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 81 “Röportaj Yapıyorum” Etkinlik Cevapları

6. Etkinlik: Röportaj Yapıyorum

Yakın çevrenizdeki bir sanayi kuruluşunu ziyaret ederek bu kuruluşu tanıtan ve kuruluşun yörenize, bölgenize, ülkemize sağladığı ekonomik katkıları anlatan bir röportaj yapınız. Bu röportajı, kuruluşun yöneticisiyle veya çalışanlardan biri ile gerçekleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz bilgilere göre aşağıdaki formu doldurunuz.

Cevap:a. Sanayi kuruluşunun adı: İsdemir Demir-Çelik Fabrikası
b. Sanayi kuruluşunun faaliyet alanı: Demir Çelik ürünleri
c. Röportaj yaptığınız kişinin adı ve görevi: Hasan Yoldaş İşçi
ç. Sanayi kuruluşunun burada kurulmasının nedenleri: Liman ve deniz olması, Akdeniz, Afrika ve Avrupa ülkelerine kolay ihracat imkanı.
d. Sanayi kuruluşunun kurulduğu yöreye sağladığı ekonomik katkılar nelerdir? İstihdam sağlaması, ulaşım sektörünü canladırması, dolayısı ile esnaflarında kazanması.
e. Sanayi kuruluşunun bulunduğu bölgeye sağladığı ekonomik katkılar nelerdir? Bölgenin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlamaktadır.
f. Sanayi kuruluşunun ülke ekonomisine sağladığı katkılar nelerdir. Ürünlerin çoğu yurt dışına satılmaktadır.Bu nedenle ülkeye döviz girdisi sağlamaktadır.Verdiği vergiler de ayrıca ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 83. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.