Cevap Yaz
11 Şubat 2020, 16:22
necla
Yönetici

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 83. Sayfa Cevapları6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 83 “Harita inceliyorum, Araştırma Yapıyorum” Etkinlik Cevapları

8. Etkinlik: Harita inceliyorum, Araştırma YapıyorumAşağıdaki harita üzerinde ülkemizin bölgelere göre ekonomik faaliyetleri verilmiştir. Harita üzerinde yaşadığınız bölgedeki ekonomik faaliyetleri inceleyiniz. Bölgenizdeki ekonomik faaliyetlerden seçeceğiniz birinin ülke ekonomisine olan katkılarını araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı aşağıya not ediniz.

Cevap: Akdeniz Bölgesinde yaşıyorum. Özellikle Turizm gelirleri bakımından ülkemize döviz kazandırmaktadır. Turunçgiller bol üretilmekte ve ihraç edilmektedir.Yine bu bölgede meyve suyu fabrikaları, demir çelik fabrikaları, pamuk, balıkçılık gibi faaliyetler ülkemize ekonomik olarak katkı sağlamaktadır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 34 Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.