Cevap Yaz
18 Kasım 2019, 10:58
murat
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler 125-126-127-128-129. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 125, 126, 127, 128, 129″Farklı İklimler Farklı Yaşamlar” Etkinlik Cevapları MEB Yayınları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 125. Sayfa Cevapları

Görselde verilen yerleşim yerinin iklim özellikleri ve yaşam tarzları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Soğuk bir iklime sahip bir yer.Yaşam tarzları zor bir yer.Evlerin özellikleri oranın iklimine uygun olarak yapılmaktadır.Giyim şekilleri de yine kalın ve soğuğa dayanıklı şekildedir.Ulaşım zor bir yer.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 126. Sayfa Cevapları

Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerde yapılan ekonomik faaliyetler neler olabilir? Söyleyiniz.

Cevap: Tarım, hayvancılık, turizm, gibi ekonomik faaliyetler yoğun olarak yapılmaktadır.İklimin sıcak ve her türlü ekonomik faaliyet yapmaya uygundur.6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 127. Sayfa Cevapları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Kutup ikliminin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap: Kutuplarda ulaşım kızaklarla ve köpeklerin çektikleri kızak araçları ile yapılmaktadır.Tarım ve hayvancılık yapılamamaktadır.Balıkçılık yapılmaktadır.İnsanlar yaban hayvanlarını da avlamaktadır.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 128. Sayfa Cevapları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Muson ikliminin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap: Sürekli yağmurların yağması genel olarak pirinç yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır.Diğer tarım ürünleri zor yetişmektedir.Evler genellikle ahşaptan ve sellere uygun olarak inşa edilmektedir.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 129. Sayfa Cevapları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap: İnsanlar genellikle tropikal iklimde yetişen meyveler ile hayatlarını sürdürmektedir.Tarıma elverişli olması, bol ormanların olması evlerin ahşaptan yapılmasına neden olmaktadır.

 Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 132-133-134-135. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

29 Aralık 2019, 19:36

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2684

Çok güzel olmuş ellerine sağlık

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.