Cevap Yaz
03 Mart 2020, 13:25
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler 204-205-206-207. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 204, 205, 206, 207 “Karar Alma Sürecinde Ben de Varım” Etkinlik Cevapları MEB Yayınları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 204. Sayfa Cevapları

Sizi ilgilendiren bir konuyla ilgili düşünceniz alınmadığında neler hissedersiniz? Söyleyiniz.

Cevap: Kendimi değersiz hisseder,kendimi kötü hissederdim.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 205. Sayfa Cevapları

Seçimlere katılım oranının yüksek olmasının yönetime katılma süreci açısından önemini açıklayınız.

Cevap: Seçimlere katılım oranı yüksek olması her vatandaşın yönetimde söz sahibi olması anlamına gelir.Ayrıca demokrasi tam işler.6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 206. Sayfa Cevapları

Bir sivil toplum kuruluşu olan ÇEVKO vakfının tiyatro oyunu, çevre duyarlılığı açısından etkili olmuş mudur? Bu tür faaliyetlerin yapılabilmesi için sivil toplum kuruluşlarına nasıl katkıda bulunabiliriz? Açıklayınız.

Cevap: Evet etkili olmuştur.İnsanların çevre duyarlılığının atmasına ve çevrenin önemine dikkat çekilmiş, insanlar bilinçlendirilmiştir. Bizler bu vakıflara bağış yaparak destek olabilirz.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 207. Sayfa Cevapları

Yukarıdaki haber metninden yola çıkarak, yönetimin karar alma sürecinde sosyal medyanın etkisi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Günümüzde sosyal medya yönetimin karar alma sürecinde çok etkili olmaktadır.Aynı anda bir çok insana ulaşma imkanı olması toplum duyarlılığını arttırmaktadır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler 198-199-200-201-202-203. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.