Cevap Yaz
14 Ocak 2020, 17:19
murat
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 51. Sayfa Cevapları Evren Yayınları6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 51. Sayfa

UNUTULMAYAN ANILAR

Ailenizden, en az yirmi yıl önce evlenmiş olan bir büyüğünüz ile sözlü tarih çalışması yapınız. Çalışma konunuz için aşağıdaki sorulardan yararlanınız. Edindiğiniz bilgileri ilgili yerlere yazınız.Sizin gençliğinizde kız isteme nasıl olurdu?
– Aile büyükleri önceden hayırlı bir iş için gideceklerini haber verir ve uygun bir zamanda çiçek ve çikolata götürülerek Allah’ın emri Peygamberin kavli ile kız istenirdi.
Sizin gençliğinizde söz kesme nasıl olurdu?
-Aile büyükleri söz yüzüklerini takardı.Genellikle söz kesmede baklava ikram edilir, az da olsa bir takı takılırdı.
Sizin gençliğinizde nişan nasıl yapılırdı?
– Ailenin uygun görüldüğü şekilde müzikli yada mevlitli kınalar yapılırdı.Orkestra tutulur ev önünde yada salonda eğlenceler düzenlenirdi.
Sizin gençliğinizde düğün nasıl yapılırdı?
Salon tutulur yada evin önünde yapılırdı.Akşam saatlerinde başlayan düğün geç saatlerde biterdi.Gelin damat ve yakınları eğlenerek düğün törenini kutlarlardı.
Siz bir düğünde söz sahibi bir kişi olsaydınız hangi faaliyetlerin yapılmasını isterdiniz? Yazınız.
Düğünler için yaz aylarında yazlık yerlerin olmasını isterdim.İnsanların rahatsız edilmemesi için düğün salonlarının ses yalıtımlı olmasını isterdim.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 50. Sayfa Cevapları Evren Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: sosyal bilgiler 6 sinif ders kitabi 51 sayfa
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.