Cevap Yaz
09 Ocak 2020, 19:09
murat
Yönetici

7. Sınıf Ekoyay Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 64. Sayfa Cevapları7. Sınıf Ekoyay Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 64

Avrupa’da Yaşanan Gelişmeler ve Bilim

Aşağıdaki tabloda yer alan gelişmelerin bilim ve teknoloji alanında ilerlemelere katkısını tabloda uygun yerlere yazınız.

Avrupa’daki gelişmelerBilim ve teknoloji alanında ilerlemeler

Coğrafi keşifler
Coğrafi keşifler sonucunda bilimsel gelişmeler artmıştır.Avrupa bu sayede başka yerlerdeki bilim ve teknolojiyi kendisine kazandırmıştır.

RönesansYenilik hareketleri ile birlikte insanların özgür düşünceleri ön plana çıktı ve bu sayede bilim sanat ve teknolojide gelişmeler oldu.

Reform
Reform hareketleri ile insanların sınıf ayrımları azaldı ve kilisenin insanlar üzerindeki baskısı bitti.Bu da insanların daha özgür çalışmasına ve bilimsel gelişmelerin artmasına vesile olmuştur.

Aydınlanma Çağı

Aydınlanma çağı ile birlikte insan hak ve özgürlüklerindeki artış bilimsel gelişmelere de yansıdı.

Sanayi inkılabı

Makinelerin çoğalması ve ihtiyaca uygun makinelerin yapılması fabrikaların açılması mühendislik gibi mesleklerin artmasına ve bilimsel gelişmelerin yaşanmasını sağlamıştır.Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Ekoyay Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 63. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

05 Mart 2017, 13:02

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2670

teşekkürler sayiden çok yardımcı olundu

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.