Cevap Yaz
26 Kasım 2019, 23:56
Yuri
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 174-175. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayıncılık2019-2020 Öğretim Yılı 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayınları 5. Ünite EKONOMİ VE SOSYAL HAYAT Sayfa 174, 175 “Dijital Dünya” Metni Etkinlik Cevapları

 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayınları 174. Sayfa Cevapları

– Aşağıda boş bırakılan yerlere üretim, dağıtım ve tüketim alanlarında kullanılan yeni teknolojik ürünlere örnekler yazınız.

Üretim: Hamur yoğurma ve kesme makineleri, süt pişirme kazanları, et kıyma makineleri, dikiş makineleri.

Dağıtım: Kargo şirketleri, postane.

Tüketim: Market ve mağazalar, e-ticaret siteleri.

– Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir?

CEVAP: Dron taşımacılığı ile birlikte insanlar siparişlerini daha hızlı teslim alacaklardır. Ancak bu durum kargo ve posta çalışanlarının iş imkanlarının sınırlanmasına neden olacaktır.

 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayınları 175. Sayfa Cevapları

– Çevrenizde sanal ortamda alışveriş yapan var mı? Sanal ortamda alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?CEVAP: Ailem sanal ortamda alışveriş yapıyor. Sanal ortamda alışveriş yaparken güvenilir sitelerden alışveriş yapmalıyız. Kredi kartı şifremiz gibi özel bilgilerimizi paylaşmamalıyız. Aldığımız ürün hakkındaki tüm açıklamaları okumalıyız.

ETKİNLİK ZAMANI

Genel ağ üzerinden alışveriş ile ilgili aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır?

CEVAP: E-ticaret siteleri üzerinden olmaktadır. İhtiyaç duyduğumuz ürünleri kredi kartı veya kapıda ödeme yöntemiyle satın alabiliriz.

2. Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden?

CEVAP: Eğer güvenilir ve doğru çalışan bir e-ticaret sitesi kullanırsak güvenilir olur. Ancak bilmediğimiz, hakkında bilgimiz olmayan ve özel bilgilerimizi isteyen sitelerden alışveriş yapmak güvenli değildir.

3. Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır?

CEVAP: Bu alışverişlerde aradığımız ürünü bire bir deneme imkanımız olmadığından bazen isteğimiz dışındaki bir ürünle karşılaşabiliriz. Ancak bunun dışında daha zahmetsizdir.

4. Genel ağ üzerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşmasının üretime, dağıtıma ve tüketime etkileri hakkında neler söylenebilir?

CEVAP: İnsanlar genel ağ üzerinde alışveriş yaptıklarında mağazaya gitmelerine gerek kalmaz. Daha kolay bir yöntem olduğu için tüketim artar. Bu durum üretimin ve dağıtımın da artmasına neden olur. Üretim ve dağıtımda teknolojik yöntemlere yer verilir.Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-233-234-235-236-237. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.