Cevap Yaz
18 Şubat 2020, 14:02
Mehmet Akif
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 228-229-230-231. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 228, 229, 230, 231 “İNSANLARI NASIL TANIYORUZ?” Etkinlik Cevap Anahtarı

228. Sayfa

Albert Einstein (Albert Aynştayn)’ın “Ön yargıları yok etmek atomu parçalamaktan daha zordur.”sözü sizce ne ifade etmektedir?

Cevap: İnsanların ön yargılarını değiştirmek çok zor neredeyse imkansız gibidir.İnsanlar ancak eğitimli, anlayışlı, hoşgörülü oldukları zaman ön yargılarından biraz olsun kurtulabilirler.Bu nedenle bu söz insanların ön yargılarını değiştirmenin zorluğundan bahsetmektedir.

Çevrenizde veya medyada karşılaştığınız kalıp yargılara örnekler veriniz.

Cevap:

228.sayfa cevapları230. Sayfa

Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan nasıl etkilenir? Yazınız.

Cevap: Bu durumdan olumsuz etkilenirler.Kendilerini dışlanmış olarak hissederler.Toplum üzerinde bir leke varmış gibi hissedebilir.

Farklı kültürlere sahip insanlara yönelik kalıp yargıların toplumsal ilişkileri nasıl etkileyeceği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Cevap: Toplum içinde ayrışmalara neden olur, birlik ve beraberliğe zarar verir, toplumda çatışmalara ve şiddet olaylarına neden olabilir.

231. Sayfa

ANAGRAM BULMACA
Harfleri karışık hâlde verilen kelimeleri aşağıda numarası verilen tanımlarına göre doğru bir şekilde boşluklara yazınız.

Cevap:

231.sayfa cevaplarıBir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 98-99-100-101-102-103. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.