Cevap Yaz
20 Ocak 2020, 11:25
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları

Bir yolcu taşıtı tasarlayınız. Tasarladığınız yolcu taşıtının özelliklerini anlatınız.

Cevap: Kişisel özel hava taksiler olmalı.Bu araçlar havada hareket etmeli ve trafik yoğunluğu ve kazaları azalmalı.Her araç için ayrı bir yükseklik belirlemeli ve insanların kendilerine ait yolları olmuş olur.

1. Ulaşım türleri ve ulaşım araçları nasıl sınıflandırılır?

Cevap: Ulaşım türleri hava, deniz kara ve demir yoludur.Ulaşım araçları ise yolcu ve yük olmak üzere iki çeşittir.2. Kullanılacak ulaşım türünü ve ulaşım aracını belirlerken nelere dikkat edilir? Anlatınız.

Cevap: Yolculuk yaparken yolcu araçlarını seçeriz.Yük taşımak ya da yük yollayacağımız zaman yük araçlarından faydalanırız.

Ambulans (cankurtaran) ve itfaiye araçlarının önlerindeki yazının ters yazılma sebebini araştırınız.

Cevap: Yolculuk sırasında arkamızdan gelen itfaiye ve ambulans araçlarının geçiş üstünlüğü vardır.Bu nedenle aracı kullanan insanlar dikiz aynasından bakınca bu ters yazıları düz olarak okurlar.Bu da onların daha kolay yol vermelerini sağlar.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 23-24. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.