Cevap Yaz
21 Ocak 2020, 09:37
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 41. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 41 Cevap Anahtarı

Toplu taşıma araçlarını tercih etmek trafik yoğunluğunu nasıl etkiler?

Cevap: Toplu taşıma araçlarını kullanmak trafik yoğunluğunun azalmasına neden olur.İnsanlar işlerine gelip giderken toplu taşımayı kullandığı zaman trafikte daha az araç olur.

Trafik kazaları ile trafik yoğunluğu arasında nasıl bir ilişki vardır? Tartışınız.Cevap: Trafik kazaları le trafik yoğunluğu arasında doğrudan bir ilişki vardır.Trafik ne kadar az yoğun olursa kaza olma ihtimali daha az olur.

100 yolcuyu 1 tane belediye otobüsü taşıyabilirken, aynı sayıda yolcuyu taşımak için 4 yolcu taşıyan otomobilden 25 tane gerekmektedir. Aşağıdaki resimden yararlanarak toplu taşıma araçlarının trafik yoğunluğunun azaltılmasına etkisini açıklayınız.

Cevap: Toplu taşıma araçları tek seferde çok yolcu alabilmektedir.Bu nedenle trafik yoğunluğu daha az olur.Fakat herkes kendi özel aracı ile trafiğe çıkarsa trafik çok yoğun olur ve kaza riski daha fazla olur.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 23-24. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.