Cevap Yaz
12 Aralık 2019, 19:39
necla
Yönetici

3. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı 254-255. Sayfa Cevapları3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR Dikey Yayınları Sayfa 254, 255 7. Tema Sağlık ve Spor “Tema Sonu Değerlendirme” Etkinlik Cevapları

TEMA SONU DEĞERLENDİRME

Sayfa 254

1. Aşağıdaki soruları temaya göre yanıtlayınız.
Temadan neler öğrendiniz? Yazınız.

Cevap: Hasta olmamak için anne ve babamızı dinlememiz gerektiği, Dengeli ve düzenli beslenmenin önemini ve ağız ve diş sağlığı için yapmamız gerekenleri öğrendik.

Temadan öğrendiklerinizi nerelerde kullanmayı düşünüyorsunuz?

Cevap: Günlük yaşamımızda kullanmayı düşünüyorum.

Temanın metinleri ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi açıklayınız.

Cevap: Temanın metinlerini bilgilendirici buluyorum. Sağlıklı bir yaşam sürmek için yapmamız gerekenleri metinler sayesinde öğreniyoruz.

Temada başarılı olduğunuzu düşünüyor musunuz? Niçin? Başarınızı artırmak için neler yapabilirsiniz? Yazınız.Cevap: Temada başarılı olduğumu düşünüyorum. Tema konuları açık bir net olduğu için kolay anlaşılıyor. Başarımı arttırmak için daha çok çalışabilirim.

Sayfa 255

2. Aşağıdaki kelimelerin zıt anlamlılarını bulup kelimeleri aynı numara ile numaralandırınız.

Cevap:
Sayfa 255

3. Defterinize aşağıdaki resimle ilgili bir hikâye yazınız.

Cevap: Benim adım Ahmet, Ben dişlerimi düzenli olarak fırçalamıyorum. Bir gün dişim ağrımaya başladı. Annem beni diş doktoruna götürmek istedi. Ben diş doktorundan çok korkuyordum. Gitmek istemedim. Ancak dişim çok ağrıyordu. Sonunda doktora gittim. Doktor amca dişlerime baktı. Dişin çürümüş dedi. Doktor amca bana çok iyi davrandı. Artık korkum kalmamıştı. Gerekli tedaviyi yaptıktan sonra bana dişlerimi uygun şekilde ve düzenli olarak dişlerimi fırçalamam gerektiğini anlattı. Artık dişlerime çok iyi bakıyorum. Dişlerim de çürük yok. Çürük olmadığı içinde dişlerim ağrımıyor.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 44-45-46-47-48-49-50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.