16 Ocak 2024, 16:56
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 154-155. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


5. Ünite Ülkemizde Hayat: Sosyal Sorumluluk Projelerine Katılalım Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları Tuna Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 154 Cevapları Tuna Yayınları

Başka bir ülkede yaşamak durumunda olsak insanların bize nasıl davranmasını isterdik?

Cevap: Güler yüzlü ve anlayışlı davranmasını isterdik.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIM1) Savaş, yoksulluk gibi nedenlerle yaşanan göçler en çok çocukları etkileyerek mutsuz eder. Kendi ülkelerinden ayrılan çocuklar, gittikleri ülkenin dilini konuşmada zorluk çekebilirler. Arkadaş edinmede sorun yaşayabilirler. Bu
durum onların mutsuz olmasına yol açabilir. Oysa her çocuğun mutlu yaşama, eğlenme, oyun oynama, eğitim alma gibi hakları vardır. Bu haklardan yararlanmaları için ülkemize zorunlu olarak göç eden çocuklara hepimiz yardımcı
olmalıyız. Onlara arkadaşça davranmalıyız. Göçmen çocuklara yardım etmek için öğretmenimizin liderliğinde bir sosyal sorumluluk projesi hazırlayalım. Böylece hep birlikte oyun oynamanın, paylaşmanın güzelliğini yaşayalım. Projemiz için oyuncak atölyesi düzenleyelim. Kullanmadığımız oyuncakları toplayalım. Atölyemizde farklı kültürlerden gelen arkadaşlarımızla bunları paylaşalım. Oyuncak atölyemize renkli kâğıtlar, fon kartonları, boya kalemleri gibi malzemeler getirelim. Renkli kâğıtlardan kâğıt katlama tekniğiyle uçak, kayık gibi oyuncaklar yapalım. Projemizde arkadaşlarımızla birlikte aşağıdaki gibi bir kâğıt katlama çalışması yapabiliriz.

2) Çevremizdeki farklı kültürlerden gelen arkadaşlarımızla kulaktan kulağa oynayalım. Onların dilimizi öğrenmesine katkı sağlayalım.Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki insanların sorunları neler olabilir? Bu sorunlar için nasıl projeler düzenlenebilir?

Cevap: Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki insanların en çok dil sorunu oluyor. Türkçeyi öğrenmeleri için onlara kurslar verilerek iletişim sorunlarını daha kolay hale getirmeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150-151-152-153. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.