17 Ocak 2024, 22:21
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 160-161-162-163 Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


5. Ünite Ülkemizde Hayat: Ülkemizin Gelişmesine Katkıda Bulunan Kişilere Minnettarız Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 160-161-162-163 Cevapları Tuna Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 160 Cevapları Tuna Yayınları

Ülkemizin gelişimine katkıda bulunan kişilerden kimleri tanıyoruz?

Cevap: Mehmet Akif Ersoy, Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIM1) Büyüdüğümüzde ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmak için neler yapmayı planladığımızı noktalı alana yazalım.

Cevap: Büyüdüğümüzde ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmak için Bilimsel alanda çalışmalar yapmak istiyorum. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte orta çıkan yapay zekalar ve robotlar sayesinde insanların hayatlarını kolaylaştıran bir çok çalışma yapılmaktadır. Bende insanlar hasta olmadan önce uyarı veren ve insanların daha sağlıklı olmalarını sağlayan teknolojik aletler yapmayı planlıyorum.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Tuna Yayınları

Cevap:Mehmet Akif Ersoy

Mehmet Akif Ersoy, 1873 yılında İstanbul’da Fatih ilçesinin Karagümrük Sarı güzel Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir.  Babası Arnavut kökenli Fatih Medresesi öğretmenlerinden Mehmet Tahir Efendi, annesi Buharalı Emine Şerife Hanım’dır. Türk şair, veteriner hekim, öğretmen, ve siyasetçidir. Mehmet Akif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklal Marşı’nın yazarıdır

Vecihi Hürkuş6 Ocak 1896 tarihinde İstanbul’da doğdu. I. Dünya Savaşı’na katıldı. Yaralanınca İstanbul’a dönerek Yeşilköy’deki Tayyare Mektebi’ne girerek pilot olarak mezun oldu. Türk pilot, mühendis ve girişimcidir. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir.

1) Ülkemizde kâğıt endüstrisinin kurucusu kimdir? Açıklayalım.

Cevap: Mehmet Ali Kâğıtçı  Türk kâğıt sanayisinin kurucusu oldu.2) Engin Arık ülkemizin gelişimine hangi alanda katkı sağlamıştır? Söyleyelim.

Cevap: Engin Ark dünyaca ünlü bir fizikçidir. Türkiye’de çok önemli rezervleri bulunan toryum mineralinin enerji sorununa temiz ve ekonomik bir çözüm olabileceği ve olması gerektiği yönündeki görüşleri ve çalışmaları ortaya koymuştur.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 156-157-158-159 Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.