05 Şubat 2024, 20:33
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 175-176-177 Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


6. Ünite Doğada Hayat: Meyve Ve Sebzeler Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 175-176-177  Cevapları Tuna Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 175 Cevapları Tuna Yayınları

Meyve ve sebzelerin yetişme koşulları nasıl olabilir? Araştıralım ve arkadaşlarımıza anlatalım.

Cevap: Meyve ve sebzeler tarlalarda, bahçelerde ve  bostanlarda yetişir. Meyve ve sebzeler yetişirken, suya, güneşe ve havaya ihtiyaç duyarlar.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 177 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIMAşağıdaki kutucuklara en çok sevdiğimiz meyve ve sebzelerin resimlerini yapıştıralım. Altlarındaki noktalı alanlara hangi koşullarda yetiştirildiklerini yazalım.

Cevap:Muzun yetişme koşulları: Muz, sıcak, nemli ve ılıman  iklimde yetişir. Yumuşak ve geçirgen toprağa ihtiyaç duyar. Muz en çok Akdeniz bölgesinde yetişir.

Kirazın yetişme koşulları: Kiraz meyvesi ağaçta yetişen bir meyvedir. Az nemli ve güneşli bölgelerde yetişir. Türkiye’de Marmara, Orta Anadolu ve İç Ege Bölgesinde yetişir.Patlıcanın yetişme koşulları: Patlıcan tarlada yetişen bir sebzedir.  Güneşi ve sıcak havayı sever. En çok Akdeniz bölgesinde yetişir.

Taze Fasulyenin yetişme koşulları: Fasulye Tarlada yetişen sarmaşık görünümlü sıcak iklim bitkisidir. En çok Yaz aylarında yetişen bir sebzedir.

1) Bitkilerin büyüyüp gelişmek için nelere ihtiyaçları olduğunu söyleyelim.Cevap: Bitkilerin büyüyüp gelişmek için, Suya, toprağa, güneşe ve havaya ihtiyaçları vardır.

2) Bahçede yetiştirilen sebzelere örnekler verelim.

Cevap: Ispanak, maydanoz, Soğan, havuç ve lahana

 Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170-171-172-173-174 Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.