Cevap Yaz
21 Temmuz 2021, 21:41
Yuri
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 79. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2021-2022 Öğretim Yılı 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 4. Ünite HZ. MUHAMMED VE AİLE HAYATI Sayfa 79 “Ünitemize Hazırlanalım” Etkinlik Cevapları

 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 79. Sayfa Cevapları

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM

1. Hz. Peygamberin yetişmesinde emeği olan kişilerin isimlerini büyüklerinize sorarak defterinize not ediniz.

CEVAP: Hz. Peygamberin yetişmesinde amcası Ebû Tâlib ve amcasının hanımı Fâtıma Hâtun’un emeği olmuştur. Sekiz yaşında dedesi O’nu amcasının himayesine vermiştir. Peygamberimiz Fâtıma Hâtun öldüğünde de “Annem öldü” demiştir.

2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) çocukları hakkında bildiklerini defterinize yazınız.CEVAP: Peygamberimizin üçü erkek dördü kız olmak üzere yedi çocuğu doğmuştur. Bunlar doğuş sırasıyle Kasım, Zeyneb, Rukayye, Ümmü Gülsüm, Fâtıma, Abdullah, İbrahim isimlerini taşımışlardı.

3. Huzurlu bir ailede bulunması gereken örnek davranışlar nelerdir? Çevrenizdekilere sorarak defterinize yazınız.

CEVAP: Huzurlu bir ailede her zaman sevgi, saygı ve merhamet olmalıdır. Aile üyeleri birbirlerine karşı sevgi duymadan bir arada olamazlar. Birbirlerini saymalı ve birbirlerine karşı ölçülü davranmalıdırlar. Ayrıca merhamet sahibi olmalı ve birbirlerine yardım etmelidirler.

4. Kevser suresinin mealini defterinize yazınız.

﴾1﴿ Şüphesiz biz sana bitip tükenmez nimetler verdik.
﴾2﴿ Şimdi sen rabbin için namaz kıl ve kurban kes!

﴾3﴿ Asıl sonu gelmeyecek olan, sana karşı nefret duyandır.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı MEB Yayınları 17-18-19-20-21. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.