30 Ocak 2024, 16:38
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 193-194-195 Cevapları


“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192-193-194-195 MEB Yayınları” konusuna ulaşabilmeniz ve dersinizi daha iyi anlayabilmeniz için bu yayını inceleyin.

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı 192-193-194-195. Sayfa Cevapları


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 193 Cevapları

Etkinlik

1) Yandaki kareli kâğıt üzerinde verilen [AB] ile eşit uzunlukta ve uç noktalarından biri C noktası olan doğru parçası çiziniz.

Cevap:5. Sınıf Matematik Sayfa 193 Cevapları MEB


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 194 Cevapları

2) Noktalı kâğıtta verilen şekle göre aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazınız. Yanlış olanların doğrularını söyleyiniz.

3) Kareli kâğıt üzerinde uç uca eklenmiş doğru parçaları ile bir şekil oluşturulmuştur. Bu şekli oluşturan kaç doğru parçası, şeklin yanında verilen kırmızı doğru parçası ile eşit uzunluktadır?Cevap:

5. Sınıf Matematik Sayfa 194 Cevapları MEB


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 195 Cevapları

Pekiştirelim

1) Yukarıdaki kareli kâğıt üzerinde eşit uzunluktaki doğru parçaları bir örüntü oluşturacak şekilde çizilmiştir. Bu örüntüyü devam ettirerek verilen kareli kâğıda en fazla kaç tane doğru parçası çizilebileceğini bulunuz.2) Noktalı kâğıda [KL] ile eşit uzunlukta olan doğru parçaları çizilecektir. Buna göre uç noktalarından biri N veya B olacak şekilde verilen noktalar kullanılarak kaç farklı doğru parçası çizilebileceğini bulunuz.

3) Kareli kâğıtta doğru parçaları kullanılarak bir şekil oluşturulmuştur. Oluşturulan şekilde eşit uzunluktaki doğru parçalarını sembol kullanarak gösteriniz.

4) Yandaki kareli kâğıtta Mehmet, Efe, Alya, Defne, Özge ve Özgür’ün evlerinin konumları verilmiştir. Görselde Efe’nin evinin diğer evlere olan uzaklığı doğru parçaları ile gösterilmiştir. Buna göre eşit uzunlukta olan doğru parçalarını belirleyiniz.

Cevap:5. Sınıf Matematik Sayfa 195 Cevapları MEB

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 189-190-191 Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.