12 Şubat 2024, 17:11
can
Yönetici

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 246-248 Cevapları


“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246-247-248 MEB Yayınları” konusuna ulaşabilmeniz ve dersinizi daha iyi anlayabilmeniz için bu yayını inceleyin.

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı 246-247-248. Sayfa Cevapları


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 246 Cevapları

Etkinlik

Kutay, okul arkadaşlarının ilgi alanlarını araştırmak için bir anket hazırlamıştır. Anket sonuçlarına göre 40 öğrencinin satranç oynamaya, 50 öğrencinin spor yapmaya, 30 öğrencinin fotoğraf çekmeye ve 60 öğrencinin enstrüman çalmaya ilgisi olduğunu görmüştür. Bu verileri kullanarak aşağıdaki sıklık tablosunu ve sütun grafiğini tamamlayınız.

Cevap:5. Sınıf Matematik 246. Sayfa Cevapları MEB


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 248 Cevapları

Pekiştirelim

1) Aslı, tasarruflu davranmanın faydaları ile ilgili bir araştırma yapmak istiyor. Aslı’nın araştırma yapacağı kişilere soracağı araştırma sorularının neler olabileceğini yazınız.Cevap:

Tasarruflu davranmanın faydaları sizce nedir?

Tasarruflu davranmak bizlere neler katar?


2) Atatürk Kültür Merkezi’nde bir hafta boyunca tiyatro, seminer ve kurs gibi etkinlikler düzenlenmiştir. Tiyatro için 420, seminer için 515 ve kurs için 316 kişi gelmiştir. Bu verileri kullanarak bir sıklık tablosu oluşturunuz.3) Bir iş yerindeki çalışanların sevdiği çiçek çeşitleri yandaki sütun grafiğinde verilmiştir. Verilen sütun grafiğinden yararlanarak sıklık tablosunu oluşturunuz.

4) Bir okulun kütüphanesinde bulunan kitap türleri ve kitap türlerinin sayıları yandaki sıklık tablosunda gösterilmiştir. Sıklık tablosundan yararlanarak sütun grafiğini çiziniz.

Cevap:

5. Sınıf Matematik 248. Sayfa Cevapları MEB 

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 241-242-243 Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.