19 Ocak 2022, 17:02
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 17-18 Sayfa Cevapları FCM Yayınları


6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17-18. Sayfa Cevapları FCM Yayınları

Vahiy ve Vahyin Gönderiliş Amacı


6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Sayfa 17 Cevapları

Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur?

Cevap: İnsanların dini ve toplumsal yaşamları düzene girmiştir. İnsanların dünya ve ahiret hayatlarının düzenlenmesi, insani değerlerin yükselmesi, ahlak, edep gibi kavramların yükselmesi sağlanmıştır. İnsanlar hangi davranış ve fiilleri sonucunda ne olacağını bilmişlerdir. Günah, haram sevap gibi kavramları öğrenerek kendilerini düzeltme yoluna gitmişlerdir.


6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Sayfa 18 Cevapları

“Şüphesiz ki bu Kur’an, en doğru yola iletir. İyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.”
İsrâ suresi, 9. ayet.“O peygamberlerin ardından, yanlarındaki Tevrat’ı doğrulayıcı olarak Meryem oğlu İsa’yı gönderdik ve ona, içinde hidayet ve nur bulunan, kendinden önceki Tevrat’ı tasdik eden ve Allah’tan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan İncil’i verdik.”
Mâide suresi, 46. ayet.

Yukarıdaki ayetler, vahyin gönderiliş amacı hakkında sizlere neler düşündürmektedir? Bu ayetlerin vermek istediği mesajları arkadaşlarınızla sınıfta değerlendiriniz.

Cevap: İnsanları iyi ve doğru yola iletmek için gönderilmiştir. İyilik yapanlara mükafat olduğunu bildirmiştir. Vahiy bir müjdeleme ve hidayet yoludur.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları FCM Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


22 Ekim 2022, 18:59

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Güzel bir konu olmuş ödevim vardı onu yapmak için yazdıklarınızdan faydalandım çok teşekkür ederim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.