26 Eylül 2022, 21:54
Mehmet Akif
Yönetici

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 33-36. Sayfa Meb Yayınları


8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 33-36 Cevapları

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.) Cevapları


8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları

Hz. Musa (a.s.) hakkında neler biliyorsunuz?

Cevap:  

Hz. Musa denince ilk aklıma gelen asası ile Kızıl Denizi ikiye yarması ve oradan kendine inananlar ile geçmesidir. Onu takip eden firavun ve ordusunun Kızıl Denizi geçerken denizin tekrar eski haline gelmesi ve hepsinin boğulmasıdır.Ayrıca Hz. Musa Firavunu iman etmeye davet ettiği sırada elindeki asanın yılan olması ve oradaki sihirbazların iman etmesini sağlaması aklıma gelmektedir.


8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları

Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el- Kürsi ve Anlamı

Akşam yatarken hangi dua ve ayetleri okursunuz?

Cevap: Ben akşam yatarken Fatiha, Kevser, İhlas, Kevser ve Ayetel Kürsi  dualarını okurum. Bu duaları okuduğum zaman kendimi emniyette hisseder ve huzur içinde uyurum.
Ayetel Kürsi Duası Arapça

Ayetel Kürsi Duası Arapça 8. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi


Ayetel Kürsi Duası Okunuşu Ve Anlamı

Okunuşu
Bismillâhirrahmânirrahîm.
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühû sinetün velâ nevm, lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ard, men zellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yühîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bimâ şâ’, vesia kürsiyyühüs semâvâti vel ard, ve lâ yeûdühû hifzuhümâ, ve hüvel aliyyül azîm.
Anlamı
Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. O daima diridir (hayydır), bütün varlığın idaresini yürüten (kayyum)dir. Onu ne uyuklama tutar ne de uyku. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi onundur. İzni olmadan huzurunda şefaat edecek olan kimdir? O, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise onun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. Onun sonsuz kudreti, gökleri ve yeri kaplar. Onları görüp gözetmek ona ağır gelmez. Gerçekten yüce ve büyük olan yalnızca odur.
 

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 21-23-25-26-28-29-30-31-32. Sayfa Meb Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


25 Kasım 2022, 16:34

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Çok güzel özet bilgiler var bu bilgileri not alarak yazılıya çalışabiliriz çünkü din kültürü dersinde bir şey yazmıyoruz böyle iyi olur.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.