13 Temmuz 2021, 16:51
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 23-24. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 23, 24 Cevapları

23. Sayfa

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Karşıdan karşıya geçişlerde, yaya olarak hangi yolu tercih ederdiniz? Sebepleriyle açıklayınız.

Cevap: Trafik işaret ve lambaları olan ve yay geçidi olan yeri tercih ederdim. Çünkü bu yerler daha güvenli.Okula, parka, markete giderken ve buralardan eve dönerken güvenli yolları tercih etmeliyiz. Görseldeki öğrencilerin konuşmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıklayınız.

Cevap:  Öğrenciler doğru olanı yapıyorlar. Yol uzun bile olsa güvenli olanı tercih etmek gerekir.

24. Sayfa

1. Güvenli yolların özelliklerini açıklayınız.Cevap: Güvenli yollar, trafik işaret ve levhalarının olduğu yayalar için kaldırım, alt ve üst geçitlerin olduğu, yaya ve okul geçitlerinin olduğu yerlerdir.

2. Güvenlik önlemleri yetersiz olan yollarda yayalar nasıl davranmalıdır? Anlatınız.

Cevap: Çok dikkatli olmalı, banketleri kullanmalı, yolun solundaki banketlerden gitmeli, karşıdan karşıya geçerken güvenli olan yerlerden yolu kontrol ederek gitmelidir.

 Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 19-20-21-22. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

09 Ekim 2022, 12:38

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2694

Karşıdan karşıya geçerken yaya olarak yaya geçitlerini, alt vr üst geçitleri tercih etmeliyiz. Bu bizim daha güvende olmamızı sağlar.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.