10 Temmuz 2021, 12:05
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 14-15-16. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 14, 15, 16 Cevapları

14. Sayfa

Yakın çevrenizde gördüğünüz trafik ile ilgili unsurları söyleyiniz. Bu unsurlar olmasaydı trafik nasıl etkilenirdi? Tartışınız.

Cevap: Trafik lambaları, trafik işaret ve levhaları, yaya geçitleri, yaya kaldırımları, üst geçitler, alt geçitler. Bu unsurlar olmazsa trafik kilitlenir ve kazalar meydana gelir.Görselleri inceleyerek yorumlayınız. Görselleri, uygun açıklamalarla eşleştiriniz.

Cevap:

sayfa 14

15. Sayfasayfa 15

16. Sayfa

Aşağıdaki görselleri inceleyerek yaya kaldırımı ile banket arasındaki farkı söyleyiniz.

Cevap: Yaya kaldırımları şehir içinde araç yollarının kenarında ayrılmış ve yoldan yüksekçe olan yayaların kullandığı yerdir.Banket ise ana yolların kenarındaki ve kaldırımın olmadığı yerlerdeki yayaların kullanabileceği alandır.Kaldırımlar daha güvenli iken banketler çok güvenli değildir.1. Yaya kaldırımının özelliklerini açıklayınız

Cevap: Kara yollarında yalnız yayaların kullanımına ayrılmış olan kısımdır.

2. Kara yollarında trafik akışının düzenlenmesine katkı sağlayan unsurlar nelerdir? Bu unsurları anlatan bir poster hazırlayınız.

Cevap: Trafik işaretleri, trafik levhaları, yaya kaldırımları, karayolları, üst geçit, alt geçit, banket. 

 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 12-13. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

09 Ekim 2022, 12:36

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2700

Trafik kurallarına herkesin uyması gerekir.Trafikte yoğun zaman harcıyoruz. Bu nedenle kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.