10 Temmuz 2021, 11:50
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 12-13. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 12-13 Cevapları

Can Güvenliğimiz Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 12. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki araçlar kullanılmazsa hangi durumlarla karşı karşıya kalınabileceğini tartışınız.

sayfa 12

Cevap: Bu araçları kullanmazsak can güvenliğimizi tehlikeye sokmuş oluruz. Deniz ulaşımında, hava ulaşımında, ve kara ulaşımında bu araçları takmalıyız. Trafikte can güvenliğiniz için neler yapıyorsunuz? Yazınız.

Cevap: Araçla yolculuk yaparken emniyet kemeri takıyoruz, yaya halindeyken, yaya kaldırımlarını ve yaya geçitlerini  kullanıyoruz, trafik işaret ve levhalarına dikkat ediyoruz.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 13. Sayfa Cevapları

Trafik kazalarındaki can kaybının önlenmesi ya da azaltılması için neler yapılması gerektiğini tartışınız. Tartışma neticesinde oluşan düşüncelerinizi aşağıya yazınız.Cevap: Aşırı hız yapmamak gerekir, alkollü araç kullanmamak gerekir, trafik kurallarına uymak gerekir, insanların birbirlerine saygılı olması gerekir.

1. Trafik kazalarının nedenlerini açıklayınız.

Cevap: Aşırı hız, alkollü araç kullanımı, kurallara uymamak, araç arızaları, dikkatsizlik, uykusuz araç kullanma, yol bozuklukları.

2. Trafik kurallarına uyma bilincinin gelişmesi, trafik kazaları nedeniyle oluşan can kaybını nasıl etkiler? Örnekler vererek açıklayınız.Cevap: Can kayıpları azalır. Çünkü daha az kaza olur. Örneğin trafik ışıklarına uyan bir sürücü kaza yapmaz. Herkes kurallara uyar, dikkatli olur, uykusuz araç kullanmaz ve aşırı hız yapmaz ise can ve mal kayıpları en aza iner.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 74-75-76-77. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


05 Ekim 2022, 15:05

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Bu etkinlikler yani dersler yardımcı oldu size alkışlarımı gönderiyorum.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.