16 Temmuz 2021, 14:53
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 45-46. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 45, 46 Cevapları

45. Sayfa

Trafik kazalarının yaşanmaması için hangi önlemler alınmalıdır? Araştırınız.

Cevap: Trafik kazalarının önlenmesi ya da en aza indirilmesi için insanların iyi eğitim almaları gerekir.Alkollü araç kullanmak, aşırı hız yapmak en çok kazaya neden olan durumlardır. Yolların geniş olması, gerekli uyarı işaretlerinin olması kazaları azaltacaktır.

Aşağıdaki görsellerdeki sürücülerin yapmış olduğu hataları ve bunların nelere sebep
olabileceğini görsellerin altlarına yazınızCevap: Uykusuzluk, cep telefonu ile görüşme, aşırı hız yapma, alkollü araç kullanımı hataları vardır.Bu hataların hepsi kazların olmasına neden olur. Can ve mal kayıpları kaçınılmaz olur.

46. Sayfa

Aşağıdaki durumların trafik kazasına sebep olmaması için alınması gereken önlemleri
tartışınız.

Cevap: Yol kusurlarının giderilmesi, taşıt arızalarının giderilmesi, sisli havalarda dikkatli araç kullanmak, iklim şartlarına uygun lastik ve ekipman kullanmak.

1. Trafikte karşılaşabileceğimiz tehlikelerin sebepleri nelerdir?Cevap: Dikkatsizlik, araç arızaları, kurallara uymamak, yol kusurları, iklim şartları.

2. Trafik kazalarının önlenmesi için alınması gereken önlemleri anlatınız.

Cevap: Yol kusurlarını gidermek, araçların bakımlarını zamanında yapmak, çok eski arabaları trafikten çekmek, iklim şartlarına göre hem aracın gereksinimleri hem de sürücülerin dikkatli olmaları gerekir.Trafik kurallarına uygun hareket etmek.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 42-43-44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.09 Ekim 2022, 12:47

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2695

Trafik kazalarının yaşanmaması için kurallara mutlaka uymak gerekir. Aşırı hız yapmamak, yolların bakımlarını yapmak, araç bakımlarını yapmak çok önemli konulardır.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.