Cevap Yaz
18 Temmuz 2021, 11:47
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 53. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 53 Cevapları

Trafik kazalarının ülke ekonomisine verebileceği zararları tartışınız.

Cevap: Trafik kazaları sonucu çok fazla zarar olmaktadır.Bunlardan biri de ekonomik zararlardır. Kaza yapan araçların tamiri, insanların tedavi masrafları, çekici ücretleri gibi bir çok ekonomik zararları vardır.Tüm bunlar toplamda ülke ekonomisini olumsuz etkilemektedir.Trafik kazaları sosyal ve ekonomik sorunların dışında çevreye de zarar verir. Aşağıdaki görsellerden yararlanarak trafik kazalarının çevreye verdiği zararları açıklayınız.

Cevap: Trafik kazaları sonucu çevre kirliliği artar.Örneğin yakıt taşıyan bir araç kaza yapınca yakıt dökülür ve yangın çıkabilir.Hava kirliliği toprak kirliliği ve hayvanlara zarar verir.Çevreye çöpler saçılır, hurda araçlar ortaya çıkar.

Trafik kazalarının kişiye ve topluma verdiği zararları anlatınız.

Cevap: Trafik kazaları kişiye can ve mal kaybı olabilir.Sakat kalabilirler, ekonomik olarak çok fazla zararı olur. Uzun süren tedavi masrafları olur.Toplumu olumsuz etkiler.Kaza yapan insanların ailesi ve yakınları da bu durumdan etkilenmektedir.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 51-52. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.