18 Temmuz 2021, 11:40
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 51-52. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 51-52 Cevapları MEB Yayınları

Trafikte Sabır, Saygı Ve Sorumluluk Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 51. Sayfa Cevapları

Trafikte saygılı ve sabırlı davranışlara günlük yaşamdan örnekler veriniz.

Cevap: Yayları gören bir aracın yayaların geçmesi için aracını durdurması, kavşakta dönecek olan iki aracın bir birlerine yol vermesi, gereksiz yere korna çalmamak.

Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Tespit ettiğiniz olumsuzlukların giderilmesi için neler yapılmalıdır? Arkadaşlarınız ile tartışınız.4. sınıf trafik güvenliği sayfa 51 cevapları

Cevap: Yayaların kaldırımı işgal edecek şekilde değil sağ tarafından sıra ile gitmeleri gerekir. Kaldırımda bulunan engelli insanlara rahat gidebilecekleri imkanlar sağlanmalıdır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki görsellerde yaşanan olayları inceleyiniz. Olumlu ve olumsuz davranışları belirleyiniz. Benzer durumlarda siz ne yapardınız? Açıklayınız.4. sınıf trafik güvenliği sayfa 52 cevapları

Cevap: Yaşlı insanlara toplu taşımada yer vermek, kaza olunca 112’yi aramak olumlu davranışlardır. Araba kullanırken başkalarına saygı göstermemek, sürekli kornaya basmak, sabırsız davranmak olumsuz davranışlardır.

Trafikte sabırlı ve saygılı olmak, sorumluluk bilinciyle duyarlı davranmak trafik güvenliğini nasıl etkiler? Tartışarak bir slogan hazırlayınız.

Cevap: Trafikte sabırlı ve saygılı davranmak trafik güvenliğini olumlu etkiler. İnsanlar daha huzurlu olurlar ve trafik daha kolay açılır ve akıcı hale gelir.Sloganım: Trafikte Sabır Gösteren Evine Huzurlu Gider.

 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49-50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


05 Aralık 2022, 18:54

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Tam aradığım gibi kısa cevaplar var buna çok sevindim çünkü ödevlerimi yapmak için böyle bir şeye ihtiyacım vardı teşekkür ederim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.