16 Temmuz 2021, 15:53
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49-50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 49-50 Cevapları MEB Yayınları

Tehlikeli Davranışlar Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki görülen taşıtların özelliklerini tartışınız. Bu taşıtların özelliklerini kullanım amacına göre karşılaştırınız.

4. sınıf trafik güvenliği sayfa 49 cevapları

Cevap: Soldaki kamyon yük taşımak için kullanılırken sağdaki otobüs yolcu taşımaktadır.Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Yolcunun yaptığı hatalı davranışın sonucu ne olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Arka koltukta oturan çocuk açık camdan dışarı sarkıyor. Bu durum onun can güvenliğini tehlikeye atıyor. Karşıdan gelen bir araba ona çarpabilir, aşağı düşebilir.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 50. Sayfa Cevapları

Yük taşıtları ve yük üzerinde yolculuk yapılması tehlikeli ve yasaktır. Aşağıdaki görsellerden yararlanarak sebebini açıklayınız.4. sınıf trafik güvenliği sayfa 50 cevapları

Cevap: Yük taşıtlarının arkasında yolculuk yapmak çok tehlikelidir. Savrulup araçtan düşebilirler, başları tellere takılabilir yada üst geçit gibi yerlere çarpabilirler.

Taşıtlara asılma, tutunma ve önüne geçme kazaya sebep olan hatalı davranışlardandır. Aşağıdaki görsellerde gördüğünüz hataları açıklayınız.

Cevap: Bisikletli çocuk traktörün önünde giderek kazaya davetiye çıkarmaktadır. Kaykaylı çocuk arabaya asılarak canını tehlikeye sokmaktadır.1. Motorlu taşıtlar genel olarak nasıl sınıflandırılır?

Cevap: Yük ve yolcu araçları olarak sınıflanır.

2. Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız

Cevap: Kazaların olmasına neden olabilir. Kamyondan düşebilirler yada başlarını çarpabilirler.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 47-48. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


05 Aralık 2022, 18:55

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3645

Çok güzel konular gerçek hayatta işimize yarayacak cevaplar var çok teşekkür ederim sayenizde ödevimi yapabildim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.