Cevap Yaz
15 Temmuz 2021, 22:05
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-41. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 40, 41 Cevapları

40. Sayfa

Neden toplu taşıma araçlarını tercih etmeliyiz?

Cevap: Toplu taşıma araçlarını tercih etmek daha ekonomik olur, çevre daha az kirlenir, daha az kaza olur, trafik daha rahat olur.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek toplu taşıma araçlarının tercih edilme sebeplerini açıklayınız.

Cevap: Zamandan tasarruf, ekonomiden tasarruf, temiz bir çevre, daha konforlu bir seyahat.

Toplu taşıma araçları yerine özel taşıtların kullanılması ne gibi olumsuzluklara yol açar?
Tartışınız.

Cevap: Trafik daha yoğun olur, çevre daha çok kirlenir, gürültü kirliliği olur, daha fazla kaza meydana gelir, daha fazla yakıt tüketimi olur.41. Sayfa

Aşağıdaki görsellerden yararlanarak ulaşımda toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin çevre kirliliğinin azalmasına etkisini tartışınız.

Cevap: Trafiğe ne kadar az araç çıkarsa çevre kirliliği de o kadar az olur.Bu nedenle toplu ulaşım araçlarını tercih etmek çevrenin de az kirlenmesine neden olur.Gerek hava gerek gürültü kirliliği daha az olur.

1. Motorlu taşıtların çevreye etkisini açıklayınız.

Cevap: Motorlu taşıtların egzoz gazları doğayı kirletmektedir.Aynı zamanda motorlu taşıtların psikolojik etkileri de var. Çıkardıkları gürültü korna sesleri insanların psikolojisini de bozmaktadır.

2. Toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin trafik yoğunluğuna ve çevre kirliliğine
etkisini tartışınız.

Cevap: Toplu taşıma araçlarını tercih etmek çevreye daha az zarar verir.Trafik yoğunluğu az olur ve kazalar daha da azalır.

 Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 38-39. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.