15 Temmuz 2021, 22:05
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-41. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 40, 41 Cevapları

40. Sayfa

Neden toplu taşıma araçlarını tercih etmeliyiz?

Cevap: Toplu taşıma araçlarını tercih etmek daha ekonomik olur, çevre daha az kirlenir, daha az kaza olur, trafik daha rahat olur.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek toplu taşıma araçlarının tercih edilme sebeplerini açıklayınız.Cevap: Zamandan tasarruf, ekonomiden tasarruf, temiz bir çevre, daha konforlu bir seyahat.

Toplu taşıma araçları yerine özel taşıtların kullanılması ne gibi olumsuzluklara yol açar?
Tartışınız.

Cevap: Trafik daha yoğun olur, çevre daha çok kirlenir, gürültü kirliliği olur, daha fazla kaza meydana gelir, daha fazla yakıt tüketimi olur.

41. Sayfa

Aşağıdaki görsellerden yararlanarak ulaşımda toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin çevre kirliliğinin azalmasına etkisini tartışınız.Cevap: Trafiğe ne kadar az araç çıkarsa çevre kirliliği de o kadar az olur.Bu nedenle toplu ulaşım araçlarını tercih etmek çevrenin de az kirlenmesine neden olur.Gerek hava gerek gürültü kirliliği daha az olur.

1. Motorlu taşıtların çevreye etkisini açıklayınız.

Cevap: Motorlu taşıtların egzoz gazları doğayı kirletmektedir.Aynı zamanda motorlu taşıtların psikolojik etkileri de var. Çıkardıkları gürültü korna sesleri insanların psikolojisini de bozmaktadır.

2. Toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin trafik yoğunluğuna ve çevre kirliliğine
etkisini tartışınız.Cevap: Toplu taşıma araçlarını tercih etmek çevreye daha az zarar verir.Trafik yoğunluğu az olur ve kazalar daha da azalır.

 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 38-39. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

09 Ekim 2022, 12:45

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2700

Çevre kirliliğini azaltmanın bir yolu da toplu taşıma araçlarını kullanmaktır. Trafiğe ne kadar az araç çıkarsa o kadar temiz bir hava olur.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.