15 Temmuz 2021, 20:14
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 29-30. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 29, 30 Cevapları

29. Sayfa

Aşağıdaki görsellerde görülen taşıtlar, gitmesi gereken yere gecikirse ne gibi sorunlar
yaşanabilir? Tartışınız.

Cevap: Ambulans gecikirse yaralı bir hasta hayatını kaybedebilir, itfaiye gecikirse yangın kontrol altına alınamaz ve can ve mal kayıpları artar, polis gecikirse suçlular kaçabilir ya da bir insan hayatını kaybedebilir.

Aşağıdaki görselden yararlanarak ambulans yazısının ters yazılma sebebini araştırınız.Cevap: Önde giden araç dikiz aynasından baktığı zaman ters yazıyı düz okur ve hemen sağa çekerek geçiş üstünlüğü olan araca yol verir.

30. Sayfa

1. Geçiş üstünlüğü olan taşıtlar nelerdir?

Cevap: Polis, itfaiye, ambulans, jandarma.

2. Geçiş üstünlüğü hangi durumlarda kullanılır?Cevap: Bu görevli araçların bir olaya müdahale etmek için vakit kaybetmemeleri gerektiği durumlarda.

3. Geçiş üstünlüğü olan araçların geçişini zorlaştırmak ya da engellemek nelere sebep
olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Can ve mal kayıplarına neden olabilir.

4. Aşağıdaki durumlarda müdahalenin gecikmesi hâlinde neler yaşanabilir? Açıklayınız.Cevap: Can kayıpları olabilir, yangınlar büyüyüp daha tehlikeli hale gelebilir, yaralılara müdahale gecikebilir.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

09 Ekim 2022, 12:42

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2700

Geçiş üstünlüğü olan tüm araçlara yol vermek gerekir. Onlar acil bir durum için hızlı hareket etmek zorundalar. Bizler de onlara yol vermeliyiz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.