27 Temmuz 2021, 11:38
Yuri
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı 51-52-53. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 51-52-53 Cevapları MEB Yayınları

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Davud (a.s.) Etkinlik Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 51. Sayfa Cevapları

– Sizce ülkemizde bazı insanlar niçin çocuklarına Davud ismini koyarlar?

CEVAP: Bir çocuğa isim koyarken çocuğun o isim gibi güzel olması istenir. Davud ismini koyan birisi de çocuğunun Davud peygamber gibi imanlı ve güzel sesli olmasını ister. Davud peygamber Allah’ın dinine davet edenlerdendir ve dört büyük kitaptan Zebur ona indirilmiştir. Bu yüzden çocuklara onun ismi verilir ki daima hatırlansın ve güzel dualarla anılsın.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 53. Sayfa Cevapları

LİSTELEYELİM“Allah’ım! Senden senin sevgini, seni sevenin sevgisini ve beni senin sevgine ulaştıran ameli isterim. Allah’ım! Senin sevgini, bana kendimden, ailemden ve serin sudan daha sevimli kıl.” (Tirmizî, Deavât, 72.)

Hz. Davud’un (a.s.) bu duasında Yüce Allah’tan istediklerini listeleyiniz.

CEVAP:Allah’ın sevgisini

Allah’ı seven kişinin sevgisini

Allah’ın sevgisini kazandıran ameli 

Allah’ın sevgisini her şeyden çok sevmeyiBir önceki yazımız olan Ayetel Kürsi Duası Okunuşu Anlamı Arapçası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


06 Aralık 2022, 21:55

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Yüce Allah tarih boyunca her topluma peygamber göndermiştir kur’an-ı Kerim’de andolsun ki biz her ümmette Allah’a kulluk edin sahte tanrılardan uzak durun diyen bir Elçi gönderdik ayeti ile bu gerçek vurgulanmıştır Allah Celle celalühü tarafından gönderilen tüm peygamberlere inanmak imanın şartlarındandır kur’an-ı Kerim’de peygamberlerle ilgili pek çok ayet vardır Hz Davut Aleyhisselam da Allah’ın celle celalühü dinini yayma mücadelesi ile bize tanıtılan peygamberlerdendir Hz Davut Aleyhisselam israiloğullarına gönderilen bir peygamberdir Hz Süleyman’ın Aleyhisselam babasıdır kitap verilen 4 peygamberlerden biridir kendisine sabır verilmiştir Zebur tevrat’tan sonra indirilen ilahi bir kitaptır Hz Musa’nın Aleyhisselam vefatından sonra İsrailoğulları yurtlardan çıkarılmış ailelerden uzaklaştırılmışlardı Hz Davut Aleyhisselam o dönemde henüz çok gençti ve peygamber olmamıştır israiloğullarına bu yaşadıkları çok zor geliyordu kendilerine gönderilen peygamberler peygambere gittiler Allah’ın celle celalühü kendilerine hükümdarlık edecek birisine göndermesini istediler liderliğinde savaşıp yaşadıkları zor durumda kurtulma arzularına ona ilettiler peygamberleri onlara gözlerinize Savaş farzı kılındığı halde savaşmayacak olursanız demişti

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.