31 Temmuz 2021, 11:43
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler 180-181. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180, 181 “Vergilerimiz Kazançlarımızdır” Etkinlik Cevapları MEB Yayınları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 180. Sayfa Cevapları

Verilen görsellerden hareketle devletimizin bize sunduğu hizmetler hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Devletimiz bizlere eğitim, sağlık, ulaşım, enerji alanlarında hizmet vermektedir.6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 181. Sayfa Cevapları

Verilen afişleri inceleyiniz. Afişlerde verilen bilgilere göre fiş ya da fatura verilmediğinde hakkımızı hangi yollarla savunabiliriz? Söyleyiniz.

Cevap: Gelirler İdaresi Başkanlığına bilgi verilebilir. Alo 189 Maliye hattını arayabiliriz.

“Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Vergi vermek vatandaşlık görevidir. Verdiğimiz vergiler ile devlet yine bizlere hizmet etmektedir. Eğitim, sağlık, ulaşım, enerji, ve bir çok alanlarda bu paralar kullanılmaktadır. Ülkelerin temel gelirleri vergilerden oluşmaktadır. Ülkelerin gelişmeleri, büyümeleri için vergilere ihtiyaç duyarlar. 

Bir önceki yazımız olan Monarşilerde demokrasinin temel ilkelerinden hangileri yer almaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.