28 Ekim 2022, 20:32
Donatello
Yönetici

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 107. Sayfa MEB Yayınları


8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 107 Cevapları

Bir Sure Tanıyorum: Kureyş Suresi ve Anlamı Cevapları


8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevapları

Hz. Muhammed (s.a.v.) hangi kabiledendir?

Cevap: İslam’ın gelişinden önce Mekke yönetimini elinde tutan ve Hz. Peygamberin de mensubu olduğu kabile Kureyş kabilesidir.

Hz. Muhammed (s.a.v)’in İslâmiyeti tebliğ ettiği sıralarda Kureyş’in asıl adının “Fihr”, yahut “Nadr” olduğu söylenir.  Genel olarak Kureyş kabilesi Kinâne kabilesinin bir koludur. Kureyş kabilesi Hz. Peygamber (s.a.v) devrinde on koldan oluşmuştu.

Kureyş kabilesi ile ilgili Kur’an-ı Kerim’de başlı başına bir sure vardır. Bu surede Kureyş kabilesinin yaptığı ticari faaliyetlerinden söz edilerek, onların kışın Yemen’e, yazın da Suriye’ye olmak üzere yılda iki defa uzak ülkelere ticari seferler düzenlediği belirtilmektedir (Kureyş, 106/1-4).
Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 107. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 104-105-106. Sayfa MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
25 Kasım 2022, 16:27

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2776

Çok şükür güzel bir cevap bulabildim. Konu hakkında kısa ve öz bir cevaba ihtiyacım var ama her yerde upuzun yazılar yazmışlar. Çok teşekkür ederim.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.