26 Kasım 2021, 14:40
Donatello
Yönetici

Ağaçları Yok Etmenin Olumsuz Sonuçları İle İlgili Metin


Ağaçları yok etmenin olumsuz sonuçları üzerine bilgilendirici bir metin

AĞAÇSIZ DÜNYA

Ağaçlar sadece doğanın değil, insan sağlığının da dostudur. Ağaçlar hepimiz için oksijen kaynağıdır. Ağaçların yok olduğu bir dünyada temiz havadan söz etmek mümkün değildir.

Ağaçların meyveleri de insanlar için besin kaynağıdır. Elma, armut, nar, muz, portakal ve benzeri pek çok meyve ağaçlar aracılığıyla hayatımızdadır. Bu meyveler hem sağlıklı yaşamamızı hem de ekonominin canlanmasını sağlar. Günümüzde tükettiğimiz meyvelerin yok olması yaşamın pek çok güzelliğini yok edecektir.Ağaçların faydası sadece sağlık ile ilgili değildir. Ağaçlar çeşitli ihtiyaçlarımız için de kullanılır. Evlerde kullanılan ahşap mobilyaların hepsi ağaçlardan yapılmaktadır. Oturduğumuz sıralar, yazdığımız masalar ve uyuduğumuz yatak ormancılık faaliyetlerinin bir ürünüdür. Bugün ahşap malzeme kullanılmayan bir ev veya okul hayal etmek imkansızdır.

Ağaçların faydası saymakla bitmez. Ağaçlar olmasa hayvanlar yuva bulamaz, insan yaşamı zor ve çekilmez olurdu. Zaman zaman orman yangınları dünyada ağaçların azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle orman konusunda duyarlı olmalı ve çevre dostu bir yaşam sürmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Müziğin Kültürümüzdeki Yeri ve Önemi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
05 Nisan 2022, 20:50

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

bu site iyi bilgiler veriyor teşekkürler

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.