14 Aralık 2021, 22:14
Donatello
Yönetici

“Sağlık varlıktan yeğdir.” Atasözü İle İlgili Hikaye Edici Metin


“Sağlık varlıktan yeğdir.” atasözüyle ilgili hikâye edici bir metin

SAĞLIĞIN YERİ

Ümit, bir yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle bir kolunu kaybetmişti. Bu nedenle yaşamına büyük bir zorlukla devam ediyordu. Bu durum onu sürekli üzüyordu. Çünkü arkadaşları koşup oynarken o sadece geçmiş güzel günlerini düşünüyordu. Babası Ümit’i mutlu etmek için her gün pahalı hediyeler getiriyor, onu eğlendirmesi için palyaçoluk ve kuklacılık yapan insanları eve davet ediyordu. Yine de Ümit’in yüzü bir türlü gülmüyordu.

Bir gün Ümit internette gezinirken bir belgesel gördü. Bu belgesel insanlar için yapılan yeni robotik kolları anlatıyordu. Bu kollar sayesinde insanlar eskisi gibi yaşamlarına devam ediyor, hata kollarının varlığını hissediyordu. Ümit akşam babasına bun durumdan bahsetti. En kısa zamanda Amerika’ya gittiler ve doktorlar Ümit’e bir robotik kol yaptılar.

Ümit eve geldiğinde sevinçten yerinde duramadı. Onu hiçbir hediye, hiçbir oyun böyle mutlu edemezdi. Tek istediği sağlıklı olmak ve sağlığının değerini bilmekti.

Bir önceki yazımız olan Büyük Mucitlerin Ortak Özellikleri İle İlgili Bilgilendirici Metin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
13 Mayıs 2022, 06:30

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

güzel bugun sınvda kullanacağım

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.