19 Ekim 2021, 19:09
Donatello
Yönetici

Bir Çocuğun Aile İlişkilerini Anlatan Hikaye Örneği


Bir çocuğun aile ilişkilerini anlatan öykü (serim-düğüm-çözüm)

ZAMANINDA OYUNÇocukların Ailedeki Görev ve Sorumlulukları Hakkında Öykü

Ali, okulda eve gelirken arkadaşı Hakan onu oyun oynamaya davet etti. Ali de eve giderek üstünü değiştirmek ve Hakan’ın yanına gitmek niyetindeydi. Annesine bunu söylediğinde annesi ona sorumluluklarını hatırlattı. Böylece Ali Hakan’a telefon etti ve ancak akşam yanına gidebileceğini söyledi.

Ali üstünü değiştirdi, odasını topladı. Akşam yemeğine kadar dinlendi. Annesinin sofrayı hazırlamasına yardım etti. Babası işten geldiğinde ona “Günün nasıldı babacığım?” diye sordu. Sohbet eşliğinde yemek yediler ve sofrayı hep birlikte kaldırdılar. Ali ödevlerini yapmak üzere odasına çıktı. Tek başına yapamadığı ödevleri için babasından yardım istedi. Tüm dersleri bittiğinde henüz bebek olan kardeşiyle ilgilendi. O gün yapması gereken her şeyi yaptığını annesine söyledi.

Ali’nin annesi, Ali sorumluluk sahibi bir çocuk olduğu için çok mutluydu. Ali’nin Hakan’ın yanına gitmesine izin verdi. Ali de zamanında geri dönmek üzere arkadaşıyla oynamaya gitti.Bir önceki yazımız olan Vatanını Seven Bir Öğrencinin Sorumlulukları Konulu Konuşma Metni başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


12 Aralık 2023, 18:18

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

İyilik temalı metin

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.