12 Ekim 2019, 16:38
Yuri
Yönetici

Cesaret İle İlgili Kompozisyon Örneği


CESUR OLMAK

Büyük başarılara imza atan insanların her zaman cesur kişiler olduklarını görürüz. Bu kişiler için korku hemen aşılması gereken bir engeldir. Önemli olan tüm engelleri aşıp ulaşılmak istenene ulaşmaktır.

Dünya tarihi boyunca pek çok bilim insanı çok sayıda icatta bulunmuştur. Bu insanları diğerlerinden ayıran özellikler sadece çalışkan veya meraklı olmaları değildir. Onları asıl başarıya ulaştıran meraklarının peşinden gidebilecek kadar cesur olmalarıdır. Cesareti olmayan bir insan önündeki engeli kaldırmak için uğraşmaz, hemen pes eder. Böyle kimseler için her şey bir bahane olabilir. Edison mum ışığında çalışırken “Çok karanlık, o yüzden çalışamam.” dememiş; karanlığı aydınlatma cesaretini göstermiş ve ampulü icat etmiştir. Onun gibi sayısız bilim insanı bizlere, imkanlarla yetinmeyip daha iyisini yapabileceğimiz konusunda örnek olmuştur.

Her insan hedefe giden yolda bazı engeller ile karşılaşır. Ancak insan sınırını kendi belirlemelidir. Pes etmez, cesurca davranırsak cesur olmayanların başaramadığını biz başarabiliriz.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.