18 Ocak 2020, 11:39
Bushra
Yönetici

Kültür İle İlgili Kompozisyon Örneği


KÜLTÜR UNSURLARIMIZ

Kültür, bir milletin sahip olduğu maddi ve manevi değerler bütünüdür. Türk kültürü de çok çeşitli bir değerler bütünüdür. Hemen her konuda kültürümüzün bir parçası kendini gösterir.

Millet olarak köklü bir geçmişe sahibiz. Kültürümüz de varlığımızdan beri oluşumu sürdürmüştür. Geçmişten günümüze halen kültürümüzün yapı taşlarını koruyoruz. Mesela misafir ağırlamayı sevme, misafire ikramda bulunma ve onu rahat ettirme konusunda gösterdiğimiz çaba bizlere atalarımızdan kalmıştır. Yeme-içme alışkanlıklarımız da kültürün bir eseridir. Komşuya gidildiğinde kahve içmek veya et yemeklerinden hoşlanmamız bir anda meydana gelmemiştir. Bunlar uzun zamanda oluşmuş kültürel yansıması olan davranışlarımızdır. Yöresel kıyafetlerimiz, sanat anlayışımız, hatta konuştuğumuz dil bile kültürümüze aittir. Bunlar bizi diğer milletlerden ayırır, bizi biz yapar.

Bütün bunlar bizim kültürümüzün zenginlikleridir. Bu kültür zenginliği Türkiye’yi dünyada eşsiz bir ülke yapmaktadır. Bize düşen görev ise bu zenginliğe sahip çıkmak ve kültürümüzü daha da yüceltmektir.Bir önceki yazımız olan Kitapsız yaşamak; kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır sözünün açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


04 Ocak 2024, 22:32

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

güzel ama daha uzun olsa olabilirmis

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.