31 Aralık 2019, 19:52
Yuri
Yönetici

Tarihi Eserlerin Korunması İle İlgili Kompozisyon


KÜLTÜREL VARLIĞIMIZ

Tarihi eserler, milletlerin kültür değerlerinin önemli bir bölümünü meydana getirir. Onlar bir ülkenin tarihinin, coğrafyasının ve sanatının yansımalarıdır. Özelliği ne olursa olsun insan emeğinin ürünleridir.

Ülkemizde geçmişten günümüze kadar pek çok tarihi eser inşa edilmiştir. Bu eserler atalarımızdan bizlere miras kalmış kültür varlıklarıdır. Kültür varlıklarının onarılması ve korunması milli kültürün canlı tutulması, tarihi belge ve bilgilerin zenginleşmesi açısında çok önemlidir. Tarihi eserlerimiz tabiat olayları veya insan zararları sonucunda tahrip olmaktadır. Sebebi ne olursa olsun kültür varlığımızı kaybetmeye göz yummamalıyız. Bu konu ile ilgili olarak eğitimli insanlara kulak vermeli, eserlerimizi korumak konusunda yapabileceklerimizi öğrenmeliyiz. Millet olarak bu eserlere sahip çıkarsak onları koruyabiliriz.

Tarihi eserler geçmişe bir ışıktır. Aynı zamanda sanat yönü güçlü kültür varlıklarımızdır. Bu nedenle eserlerimizi korumak için çalışmalı, atalarımızın değerlerine sahip çıkmalıyız.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


21 Kasım 2023, 20:50

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Ben çok beğendim 👍

22 Kasım 2023, 22:12

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Çok beğendim burayı arkadaşlarıma da önereceğim teşekkür ederim.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.