14 Kasım 2019, 16:43
Yuri
Yönetici

Yurdumuzun Doğal ve Tarihî Güzelliklerinin Korunması Hakkında Kompozisyon


YURDUMUZUN GÜZELLİKLERİ

Anadolu topraklarında çok sayıda devlet yaşamış ve kendinden izler bırakmıştır. Atalarımızın bizlere bıraktığı bu değerli hazineyi korumak için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeliyiz.

Yurdumuzdaki tarihi güzelliklerin anlam ve önemini bilmek çok önemlidir. Bu nedenle hepimizin tarih bilincine sahip olması gerekir. Tarihi bilen kişi tarihin bıraktıklarını korumaya istekli olur. Ülkemizin pek çok köşesinde büyük öneme sahip eserler bulunmaktadır. Bu güzel eserlere hiçbir şekilde zarar vermemeli, zarar vereni uyarmalı ve hatta yetkili kişilerden yardım istemeliyiz. Müzeleri, tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ziyaret etmeliyiz. Onları yakından görmek ve hakkında bilgi sahibi olmak onları korumak için yapılacak en güzel şeydir. Tüm bunları yaptığımızda yurdumuzun güzel kalmasını sağlamış oluruz.

Yurdumuz yüzyıllık bir mirasa sahiptir. Yurdumuzun bu mirasını ve tüm doğal güzelliklerini korumak hepimizin görevidir. Biz de görevimizi yapmalı, tarihi ve doğal güzelliklerimizi korumalıyız.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.