08 Ocak 2020, 18:33
Yuri
Yönetici

Doğanın Korunması İle İlgili Kompozisyon


DOĞAYI KORUMAK

Doğa bizlere sınırsız imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan faydalanırken bazen ona zarar vermekteyiz. Doğaya verdiğimiz zararlar eninde sonunda bizlere de zarar verir. Bu nedenle doğayı daima korumalı, onun kendini yenilemesine izin vermeliyiz.

Doğaya farkında olarak ve olmayarak pek çok zarar veririz. Denize bıraktığımız kimyasal maddeler, fabrika atıkları, sokağa attığımız çöpler çevremizi sadece kirletmekle kalmaz; doğaya kalıcı zararlar verir. Tüm bu sorunlar için çözüm vardır. Önemli olan bu çözümleri yaygınlaştırmaktır. Nükleer enerji kaynakları yerine rüzgar, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak; plastik kullanımını azaltmak; çöpleri geri dönüşüm sistemlerinde değerlendirmek yapabileceğimiz kolay uygulamalardır. Tüm bu davranışlar bizlere doğayı yeniden kazandırmaya yetecektir.

Tüm bunları yaptığımızda doğanın yeşiliyle ve mavisiyle bize imkanlar sunmaya devam ettiğini göreceğiz. Doğaya karşı onun bize yaptığı gibi dostça davranmalıyız.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


17 Aralık 2023, 19:36

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Güzel bir çalışma olmuş çok beğendim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.