24 Ekim 2023, 22:32
necla
Yönetici

Hayat Bilgisi 3. Sınıf Ders Kitabı 99-100-101-102. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


3. Ünite: Sağlıklı Hayat: Mevsiminde Güzel Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 99-100-101-102 Cevapları MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 99 Cevapları MEB Yayınları

Düşünelim

• Babanız çilek reçeli yapmak istiyor. Hangi görseldeki gibi yetiştirilen çileklerden alırsa çilek reçeli daha lezzetli olur? Neden?

Cevap:  Birinci görseldeki yetişen çileklerden alırsa daha daha lezzetli olur. çünkü birinci görseldeki çilekler mevsiminde daha doğal yetişen çileklerdir.Keşfedelim

• Aşağıdaki tabloda, her mevsim bulunabilen bazı meyve sebzeler yer almaktadır. Bu meyve sebzelerden hangilerini kış mevsiminde, hangilerini yaz mevsiminde tüketmeyi tercih ettiğinizi işaretleyiniz. Noktalı alana hem yaz hem kış mevsiminde yetiştirilen meyve sebzelere bir örnek yazarak tabloyu tamamlayınız. Tamamladıktan sonra aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

Cevap:1. Bazı meyve sebzeler her mevsim bulunmasına rağmen onları neden belli bir mevsimde tüketmeyi tercih ediyorsunuz?

Cevap: Bazı meyve sebzeler her mevsim bulunmasına rağmen mevsiminde tüketmeyi tercih ediyoruz. Çünkü mevsiminde yetişen meyve sebzeler daha sağlıklı,  doğal ve lezzetli oluyorlar.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları MEB Yayınları

UygulayalımAşağıda mevsiminde yetiştirilen bazı meyve ve sebze görselleri yer almaktadır.
• Buna göre noktalı yerlere uygun mevsimin adını yazınız.

Cevap:

• İçinde bulunduğunuz mevsime uygun meyve ve sebzelerin resmini çizerek bir meyve ve sebze tabağı oluşturunuz.Cevap: Bulunduğumuz kış mevsime göre tabağıma ıspanak, lahana, portakal ve muz koyardım.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları MEB Yayınları

Değerlendirelim

Aşağıdaki ifadelerin doğru ya da yanlış olduğuna karar vererek ok yönünde ilerlediğinizde hangi çıkışa ulaşırsınız? Ulaştığınız çıkışı boyayınız.

Cevap: 

 

Bir önceki yazımız olan Hayat Bilgisi 3. Sınıf Ders Kitabı 95-96-97-98. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.