Cevap Yaz
17 Kasım 2021, 12:23
Donatello
Yönetici

İnsanların Kış Uykusuna Yatması İle İlgili Hikâye Örneğiİnsanlar kış uykusuna yatsaydı uyudukları zaman diliminde neler olurdu? Yaşam nasıl olurdu? Dünya bu süreçten nasıl etkilenirdi?

  • Metnimin Konusu: İnsanların kış uykusu
  • Metnimin Ana Fikri: İnsanların uykusu doğanın yenilenmesi için bir fırsattır.
  • Serim Bölümünde Anlatacaklarım: İnsanların kış uykusuna hazırlanması ve uyuması
  • Düğüm Bölümünde Anlatacaklarım: İnsanların uykusunda doğada görülen değişiklikler
  • Çözüm Bölümünde Anlatacaklarım: İnsanların uyanması

UYKUDA DOĞAKışın gelişiyle birlikte insanlar evlerine çekilmeye başladı. Herkes kış uykusuna hazırlanıyordu. Bu süreçte ihtiyaçları olacak tüm konserve gıdalar ve tahılları evlerine yerleştirmişlerdi. Kış uykusu başlayınca etrafa sessizlik hakim oldu.

Dalgalı deniz çok mutluydu. “En azından bir süre kimse bana çöp atmayacak.” dedi. Onu duyan hava; “Ben şimdiden tertemiz hissediyorum. Kimse sigara içmiyor, kimse parfüm sıkmıyor. Oh be!” Hava mutluluğunu ormanlara taşıdı. Ormanlardan cıvıltılı konuşmalar geliyordu. Ağaçlar “Bir süre kimse bizi kesmeyecek, güzel günlerin tadını çıkaralım. Haydı parti yapalım.” diyorlardı. Bir de hayvanlar vardı tabi. İnsanlardan kaçan sincaplar, karıncalar, kelebekler ortaya çıkmış, oyunlar oynuyordu. Doğa sanki yenileniyordu.

Zaman geçti ve kış sona erdi. Tüm evlerde hareketlilik başladı. İnsanlar uyandı ve dışarıya çıkmaya başladı. Onlar çıkınca ne denizin, ne havanın ne de ağaçların sesi duyuldu…Bir önceki yazımız olan Ebru Sanatı İle İlgili Bilgilendirici Metin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.