06 Ocak 2020, 15:26
Yuri
Yönetici

İş Birliği ve Dayanışma İle İlgili Hikaye Örneği


DOĞA İÇİN EL ELE

Yeşil bir çevre için çalışan bir şirkette patron Hasan Bey ağaçlandırma görevlileri olan Ayşe, Zeynep, Murat, Serkan ve Selda’ya hafta sonu ağaç dikecekleri arazi hakkında bilgi veriyordu. Toplantı sırasında herkesin düşüncelerini saygıyla dinliyor ve herkese eşit sürede konuşma hakkı veriyordu.

Zamanı doğru yönetebilmeleri için hafta sonu geldiğinde onlarla birlikte ağaçlandırma alanına gitti. Herkes fidanlarını ekmeye başlamıştı. Hasan Bey de onları izleyerek işleri kontrol ediyordu. Eğimli bir yerde dengesini kaybeden Selda düştü ve ayağı burkuldu. Onu arabaya taşıdılar ve dinlenmesini istediler. Selda’nın durumunu anlayan Hasan Bey işlerin zamanında bitmesi için onun yerine ağaç dikmeye başladı.

Patronlarının ağaç dikmesine şaşıran ekip ona yardımcı oldu. İş birliği içinde sürdürdükleri iş çabuk bitti ve önce Selda’nın iyileşmesi için hastaneye, sonra da evlerine gittiler. Anlayış ve dayanışma dolu bir gün çevre için çalışmanın mutluluğunu yaşadılar.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.