28 Aralık 2019, 19:27
Yuri
Yönetici

Misafirperverlik İle İlgili Komik Hikaye Örneği


KUZU PİŞİNCE VERECEĞİM

Ahmet Usta misafir ağırlamayı pek sevmezmiş. Bunu bilen arkadaşları da onun misafiri olabilmek için çeşitli yollar ararlarmış. Bir gün köy ırmağının tehlikeli olduğu için devlet tarafından kurutulacağını öğrenmişler. Bunu fırsat bilerek Ahmet Usta’ya “Bak Usta, şu akan ırmak kuruduğunda sen bizi misafir et.” demişler. Ahmet Usta da bunu kabul etmiş. Bir gün bakmışlar ki ırmakta bir damla su yok. Ahmet Usta’yı getirip göstermişler. Usta oyuna geldiğini anlamış. Arkadaşlarına, “Akşama bize gelin öyleyse.” demiş.

Akşam misafirler gelmiş. Hepsi heyecanla Ahmet Usta’nın ikramlarını bekliyormuş. Bir süre sonra dayanamayıp “Usta, bize yemek ikram etmeyecek misin?” demişler. Usta da “Sizin için kuzu pişiriyorum. Pişince ikram edeceğim.” demiş. Misafirler bunun üzerine daha da sabırsız olmaya başlamış.

Vakit geceye yaklaşınca da “Kaç saattir bekliyoruz, getir artık kuzuyu!” demişler. Kuzunun gelmeyeceğini anlayınca da mutfağa girmişler. Gördükleri karşısında donakalmışlar. Koca kuzu küçücük mum ateşinde dönüyormuş. Hala çiğ olan kuzuyu gören misafirler” Bu nedir Usta? Bu kuzu mum ateşinde pişer mi hiç?” demişler. Ahmet Usta da hemen cevabı yapıştırmış:”Siz bana ırmak kuruyunca geleceğiz dediniz. Ben de size kuzu pişince vereceğim diyorum.”Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


01 Mart 2022, 21:13

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Ben çok beğendim güzel bir yazı herkesin okuması lazım.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.