30 Kasım 2019, 14:12
Yuri
Yönetici

Müzik İle İlgili Masal Örneği


ŞİFALI MÜZİK

Bir zamanlar bir ülkenin kralı çok hastaymış. Kralın bir oğlu varmış. Babasının durumuna üzülen prens tedavi bulmak için yollara düşmüş. Her gittiği ülkede doktorlarla konuşuyor, bir çözüm arıyormuş.

Prens bir gün yine yürürken bir yolcuyla karşılaşmış. Yolcuya derdini anlatınca yolcu ona “Yeşil Köşk denilen yerde bir ihtiyaç odası vardır. Bu odanın kapısında durup ihtiyacın olan şeyi düşünürsen kapı açılır ve içeride istediğin şeyi bulursun.” demiş. Bunu duyan prens köşke gitmiş. Orada tam da tarif edildiği gibi heykellerin ortasında büyük, siyah bir kapı duruyormuş. Prens aklından “Babamın iyileşmesini istiyorum.” diye geçirmiş. Kapı kendi kendine açılmış ve prens kocaman bir odayla karşılaşmış. Ancak odada ortada duran bir kemandan başka bir şey yokmuş. Prens hayal kırıklığına uğramış. Mecburen kemanı alıp ülkesine dönmüş.

Babasının yanına dönen prens ona ölmeden önce keman çalmak istemiş. Kemanın sesini duyan kralın rengi yerine gelmeye başlamış. Yavaş yavaş gözlerini açıp ayağa kalkmış. Prens bu duruma çok sevinmiş. Kral o günden sonra her gün prensin çaldığı kemanı dinlemiş ve bununla huzur bulmuş.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.