17 Şubat 2022, 10:02
Mehmet Akif
Yönetici

Özgür Olmak Sizce Neden Önemlidir?Özgür olmak insanın doğasında vardır. İnsanlar düşünebilir, fikir yürütebilir, muhakeme yapabilirler. Doğadaki en güçlü canlıdır. İnsanları insan yapan özelliklerini kullanabilmesi ancak özgür olmaları ile mümkündür.

özgür olmanın önemi

İnsanlar özgürce hareket etme, düşünebilme, konuşabilme, çalışabilme, fikir yürütebilme hakkına sahiptir. İnsanların mutlu, huzurlu, üretken olabilmeleri özgür olmalarına bağlıdır. Tabi ki özgürlük sonsuz değildir. Bir insanın özgürlüğü, diğer insanın özgürlüğünün başladığı yerde biter. Özgür olmak demek istediğini yapmak, istediğin gibi konuşmak, başkalarına hakaret etmek, komşularını rahatsız etmek demek değildir.Özgür olmak önemlidir. Çünkü düşüncelerimizi özgürce söylersek başkaları da bu düşüncelerden faydalanabilir. Önemli bilimsel gelişmeler özgür fikirlerden çıkan çalışmalar sonucunda oluşmuştur.Bir insanın, toplumun, ülkenin gelişimi ancak özgür olmak ile mümkün olur.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 178-179-180-181-182. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.