03 Aralık 2019, 13:36
Yuri
Yönetici

Spor Yapmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon


SPORUN SAĞLIKLI YAŞAMDA YERİ

Sağlıklı bir yaşamın sürdürülmesi ve vücut formunun korunması için spor yapmak büyük önem taşımaktadır. Eski zamanlardan itibaren spor, vücudun metabolizmasına en fazla etki eden eylemlerden birisidir.

Spor, vücudun her noktasına farklı şekilde yarar sağlamaktadır. Öncelikle akciğerlerin güçlenmesini sağlayarak kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Şeker hastalığı ve obezite rahatsızlıklarına karşı büyük etki göstermektedir. Ayrıca, kemik ve kas dokusuna da iyi gelerek, vücudun direncinin artmasını sağlamaktadır. Kısaca bağışıklı sistemini güçlendirerek insanı pek çok hastalıktan korumaktadır.

Spor özellikle sağlıklı bir yaşam için vücudun dokusundan kemiğine, ciğerlerden kalp ve damar rahatsızlıklarına kadar pek çok konuda büyük yarara sahiptir. Bu nedenle her insan sporun önemini bilmeli ve bu bilinçle spor yapmalıdır.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


11 Mayıs 2023, 11:46

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Çok güzel olmuş. Spor yapmak sağlıklı kalmak için oldukça önemli.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.