01 Aralık 2021, 10:09
Mehmet Akif
Yönetici

Vergi Vermenin Gerekliliği Kompozisyonu


Vergi Bize Hizmet Olarak Döner

Vergi, tün dünya ülkelerinin en önemli gelir kaynaklarından biridir. Ülkeler, vergiler sayesinde kalkınır ve hizmetler yapar. Vergi vermek her vatandaşın görevidir. Vatandaşlık görevleri arsında ilk sırada yer alır.

İnsanların yeme, içme, barınma dışında da ihtiyaçları vardır. Örneğin, eğitim, sağlık, ulaşım gibi önemli ihtiyaçların alt yapılarını tek başlarına sağlayamazlar. Bu ihtiyaçları devletler karşılar. Devlet ise bu ihtiyaçları karşılamak için gelir elde etmek zorundadır. Bu gelirlerin en önemli kısmı vergiler ile karşılanmaktadır. Verdiğimiz vergiler ile okullar, yollar, hava alanları, köprüler, tüneller, hastaneler, iletişim, kamu memur ve işçilerin maaşları, emekli maaşları gibi önemli ve köklü hizmetler yapılır. Vergi vermediğimiz zaman bu hizmetlerin olması neredeyse imkansız hale gelir. Daha güzel, düzenli, konforlu yaşamak için vergi vermek gereklidir. Daha güzel yollardan gitmek, daha kaliteli sağlık ve eğitim alabilmek, daha düzenli bir çevrede yaşamak her insanın isteğidir. İşte tüm bunların olabilmesi için,  vergileri düzenli ve doğru vermek gerekmektedir.

Vergilerimiz, bu ülkenin kalkınması için, bizim daha güzel ve düzenli bir yaşam geçirebilmemiz için, aldığımız hizmetlerin kalitesinin artması için gereklidir. Bizlere düşen, vergileri yük gibi görmemek, gerçekçi ve doğru bir şekilde vergimizi ödemek olmalıdır. 

Vergi Vermenin Gerekliliği Kompozisyonu ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada da paylaşıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Katılım ve Düşünce Özgürlüğü Hakkının Önemi İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.