21 Eylül 2019, 13:08
Yuri
Yönetici

Yalan ve Pişmanlık İle İlgili Hikaye


ASLAN TERBİYECİSİ

Meydanda hayvanlarla eğlenceler düzenleyen bir sirk sahibi vardı. Bir aslanı evcilleştirmek için aslan terbiyecisi getirmişlerdi. Bu aslana her şeyi öğretip çocuklarla oynamasını sağlayacaklardı. Aslan terbiyecisi bir aslanı bu kadar eğitmenin mümkün olmadığını biliyordu ama bu işten kazanacağı paraya ihtiyacı vardı. Aslanı eğitmekte zorlanıyordu ve bu işin olmayacağını fark ediyordu. Ancak her eğitimden sonra aslanın sahibine eğitimin iyi geçtiğini söylüyordu. Eğer doğruyu söylerse işinden olacaktı.

Aradan birkaç ay geçti. Aslanın sahibi, aslanın çocuklarla bir arada olmaya hazır olup olmadığını sorduğunda “Hazır!” dedi. İçindeki korkuya rağmen aslanı kafesle bir sirk alanına getirdiler ve onu serbest bıraktılar. Aslan önce etrafındakilere kükredi. Sonra da aslan terbiyecisine bir pençe geçirdi ve ormana doğru koştu.

Aslan terbiyecisi haftalarca tedavi görmek zorunda kaldı. Aslanın sahibi onu ziyarete geldiğinde tüm gerçekleri itiraf etti. Aslanın çocuklara değil, kendisine saldırmasına memnun olduğunu, çünkü her şeyin kendi yalanının sonucu olduğunu söyledi. Yalan söylemenin bu kadar kötü sonuçlar doğuracağını para kazanmak için görmezden gelmişti. Bu mesleği bırakarak kendisine başka işler aradı.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


26 Eylül 2022, 21:21

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Son pişmanlık fayda vermiyor. Bu yüzden pişman olacağımız şeyleri yapmamaya çalışmak gerekir.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.